انا كنت تعبت شهر 4 اللى فات جالى حساسية

الإستشارة رقم: 36577

انا كنت تعبت شهر 4 اللى فات جالى حساسية فالصدر والدكتور كتبلى ع ابرة بتتاخد مرة واحدة لم تكرر تقريبا هى كورتيزون وبعدين بعدها بشهر فضلت بردو تعبانة ونفسى مش بقدر اخدة فروحت لدكتور تانى وعطانى بردو ابرة بتتاخد مرة واحدة ولم تكرر وفضلت بردو تعبانة روحت لدكتور ثالث قالى صدرك كويس ومفيش حساسية وضيق التنفس دا سببة الانف طلع عندى التهاب فى بطانة الانف وعطانى بخاخة للانف واستخدمتها والحمد للة بعد 3 ايام خفيت الحمد للة بس حصلى ورمان فى قدم رجلى من تحت ووشى وبطنى وزرعاتى اتنفخت روحت للدكتور تانى عطانى اقراص علشان تنزل المياة المحبوسة فى جسمى بسبب الكورتزون وانا دلوقتى خلصت اقراص المياة دى والحمد للة خسيت تانى زى ماكنت بس وشى لسة منفوخ وفى خد منفوخ عن التانى والدورة الشهرية مش نزلت وظهرى بيالمنى ومش عارفة اروح اكشف اية واعمل اية انا تعبت من كتر االدكاترة بليز تنصحونى اروح لدكتور لاية ولا اعمل اية

  1. مرحبا أختى الفاضلة ,

    نرجو منكي في البداية ذكر اسم الأدوية الموصوفة من قبل الأطباء لنتمكن من افادتك بشكل سليم .

    في انتظار توضيحك .

    تحياتي .

  2. صاحب الاستشارة

    لا للاسف لااتذكر اسم العلاج لكن الدكتور الاخير شافة وقالى ان الابرتين اللى اخذتهم كورتيزون انا اخذت واحدة فشهر 4 والتانية فشهر 5 واخدت اقراص كوتيزون لمدة اسبوعين وكنت بستخدم بخاخة صدر يعنى فالشهرين دول اتشبعت كورتيزون وحاليا انا اعانى من امتلاء بالوجة والبطن وتاخر الدورة الشهرية بليز لو سمحتو تنصحونى اعمل اية لانى عدم نزول الدورة الشهرية مخوفنى بقالها شهرين منزلتش ودا من اثار الكورتيزون

  3. صاحب الاستشارة

    ارجو الرد

  4. مرحبا أختى الفاضلة ,

    نعتذر لكي فلا يمكننا افادتك بدون الاطلاع على اسم الدواء .

    تحياتي .

  5. صاحب الاستشارة

    بقول لحضرتك اخدت كورتيزون وعملى اعراض جانبية زى احتباس الماء وزيادة الوزن وخاصتة منطقة البطن والوجة وتاخر الدورة الشهرية وانا بقالى اسبوعين موقفة العلاج فعايزا اعرف هل هرجع زى ماكنت ولا الاثار الجانبية دى هتظل معى فياريت لو سمحت اذا كان لديك المعلومة لا تبخل بيها وتبلغنى بالرد مش لازم حضرتك تعرف اسم الدواء علشان ترد لان انا المريضة وبقولك اسم المادة االمستخدمة وهى كورتيزون وعملت سيرش ولقيت ان اعراضة الجانبية نفس الاعراض الظاهرة لدى ارجو الافادة لانى عمرى مابعت مشكلة ع الموقع دا واخذت اجابة مفيدة ياريت تفيدونى المرة دى

  6. مرحبا أختى الفاضلة ,

    لابد من معرفة اسم الدواء , فهناك مواد آخرى تضاف للكورتيزون قد تكون السبب الرئيسي لهذه الاعراض .

    تحياتي .

  7. صاحب الاستشارة

    الدكتور الاخير قال لى دى اعراض الكورتيزون السؤال هل هرجع تانى كما كنت والمياة التى احتبست فى جسمى هتنزل مع ايقاف العلاج ام لا هفضل كدة ولو هفضل كدة تنصحنى باية؟

  8. مرحبا أختى الفاضلة ,

    في البداية نود التوضيح ان الاعراض السابقة تظهر فقط مع جرعات الكورتيزون العالية , والجرعات المذكورة سابقا لا تؤدي لظهور الاعراض السابقة .

    إذا كانت المشكلة في الكورتيزون , فعند توقف العلاج سيعود الجسم طبيعيا , ولكن يحتاج لمزيد من الوقت .

    مع تمنياتنا بالشفاء العاجل .