انا خت حقن مضاد حيوى ceftriaxone الف عليها حقن ديكساميثازون خت اربع حقن بعد الرابعه حصل تورم فى المكان اللى بين الاذن والعين كشفت قالو حساسيه وخت clariten و. تلفست وخت حقنه betaphost والتورم مرحش كشفت تانى الدكتور قالى ده من الكرتيزون وادنى مرهم للتورم و ambezim بقالى ثلاث ايام ومفيش تحسن بردو.. ايه الحل

  1. مرحبا بك في قسم الاستشارات……..

    نرجو منك التوضيح:

    هل تعاني من الحكة؟

    هل تعاني من احمرار الجلد؟

    هل تعاني من ظهور حبوب على سطح الجلد؟

    كما نرجو منك توضيح سبب تناول الحقن السابقة….

    في انتظار توضيحك………

    تحياتي.

    1. كل يوم معلومة طبية
      صاحب الاستشارة

      يوجد حبوب حمرا على الكتف فقط وكنت باخد الحقن عشان البلغم على الصدر وضيق التنفس بسبب البلغلم

  2. مرحبا بك في قسم الاستشارات………….

    أغلب الظن ان ما تعاني منه ناتج عن وجود رد فعل تحسسي من الدواء.

    يفضل الالتزام بالعلاج الموصوف من قبل الطبيب المعالج وعدم تناول حقن المضاد الحيوي بدون اجراء اختبار حساسية أولا.

    تحياتي.