لو سمحت انا كنت بكشف ع وشي من حب الشباب لانو كان سيب بقع بني كدا وراحت بس رجعت تاني وغير انا بقيت بهرش وف وشي بطريقه غريبه

  1. السلام عليكم اختي الفاضله 🙂
    من الارجح ان البقع البنيه عادت للظهور مره اخرى لعدم استكمال العلاج حتى النهايه والهرش الموجود من الارجح انه كاثار جانبيه للعلاج المستخدم خصوصا لو تم استخدام كريمات تقشير .
    ننصحك حاليا بتوقف العلاج المستخدم لانه من الممكن انه ادى الى حساسيه بالجلد والذهاب للفحص العيادي لدى طبيب جلديه متخصص لمتابعه الحاله ووصف العلاج المناسب .
    تمنياتنا بالصحه والعافيه 🙂

  2. بس انا اصلا وقفو من زمان ممكن لحد دلوقتي مقصر ف وشي بيخليني اهرش فيه من وقت لتاني هو Unitone 4 تقريبا كانو اسمو كدا لبقع الي كانت عندي

  3. من المحتمل ان استخدام هذا الدواء سابقا ادى الى حساسيه الجلد لذا ننصحك بتجنب التعرض للشمس
    وتجنب استخدام اي كريمات او مراهم على الوجه .
    بالاضافه الى غسل الوجه بالماء فقط وليس بالصابون العادي لانه ممكن يسبب حساسيه للوجه لما يحتويه من مواد كيميائيه .
    اخيرا لا تنسي الذهاب للفحص العيادي بواسطه طبيب امراض جلديه متخصص لوصف العلاج تبعا للحاله .
    تحياتي 🙂